3. místo kluků v krajském finále házené

Zveřejněno: 13. 12. 2018, zapsal: Pavel Souček

Ve velkém stylu zakončili naši starší chlapci kalendářní rok sportovních soutěží. Po šokujícím prvenství v okresním kole jeli do Plzně splnit pouze Coubertinovo heslo, nakonec se jim ale povedlo vydřít v konkurenci herně mnohem kvalitnějších a vyhranějších protivníků krásné 3. místo.

Výsledky:

Plzeň A - Radnice 14:4 (10:2), Chloupek 2 a Štrunc a Kalaš

V úvodním utkání jsme narazili na herně mnohem vyzrálejšího protivníka. Od počátku se na naší bránu sypal jeden brejk za druhým, které jsme nebyli schopni jakkoli eliminovat. Ve 2. poločase už favorit vystřídal základní sestavu, díky čemuž se nám podařilo uhrát ještě relativně přijatelný výsledek. 

Plzeň B - Radnice 17:6 (9:4), Kalaš 2 a Chloupek, Štrunc, Benajtr a Kočka ze 7-imetrového hodu

Také v dalším duelu byl soupeř zcela nad naše možnosti, koneckonců obě školy se střídavě zúčastňují republikových finále, kde rozhodně nehrají druhé housle a v těchto intencích je nutno se na věc dívat. V jednu chvíli se nám za začátku povedlo dotáhnout na 4:3, ale to byla z naší strany poslední komplikace pro soupeře. Ve 2. půli jsme ale vstoupili do historie, kdy se opory šetřili na klíčový zápas o 3. místo a zápas jsme dohravali se sestavou, jejíž věkový průměr byl necelých 12 let. I samotní soupeři se našich nejmenších udiveně ptali, do jaké že to vlastně chodí třídy. 

Bolevec - Radnice 9:10 (6:8), Štrunc 4, Kalaš 3, Chloupek 2 a Kočka

V utkání desetiletí kluci vykročili za svým cílem tou správnou nohou. Od úvodního hvizdu arbitra šli do vedení a snadno přehrávali zataženou obranu domácích. Sice ničím mimořádným, ale z Jirky Štrunce a Pavla Kalaše od loňska vyrostly celkém schopné spojky a tak nic jiného než střelba ze sedmi nebo osmi nebylo ani nijak třeba. Za stavu 2:6 pro nás soupeř naše kouzlo odčaroval a začal k oběma našim střelcům přistupovat ještě před devítkou. Od té doby jsme se ze spojek prosadili pouze jedenkrát hned v úvodu 2. půle. Parkrát se to klukům povedlo shodit na křídlo na Pavla Chloupka, který z toho dal 2 góly, ale jinak to všechno směrovalo k tomu, že soupeř s rozdílovým hráčem na postu pravé spojky zápas otočí. Stejně jako v okresním kole nás ale v nejtěžších chvílích podržel brankář Jarda Kesner. Levoruký střelec měl naštěstí naházenou hlavně ránu po ruce. Sice dělo, ale Jarda si nechal říct a začal si pro jeho projektily chodit na blind. Pokusy o kliky kluci umačkali na devítce a začala tak přetahovaná, kde záleželo, na koho se usměje štěstí. My jsme vedli 6:9, ale Bolevečtí hned odpověděli a při našem vyloučení za nepoložení míče po odpískání dokázali srovnat. Hned nato jsme pro změnu hráli přesilovku my, z prostoru pivota zkusil své štěstí David Kočka a hle - míč si našel cestu do sítě - 9:10. Chyběly necelé 2 minuty, během nichž Jarda pochytal nejmíň 3 - 4 tutovky z náskoků. Na opačné straně pak čtvrt minuty před koncem při soupeřově presinku sám na šestce neuspěl David Kočka (potřebovali jsme vyhrát, remíza by bývala stačila soupeři). Borci pořádajícího klubu šli rychle do trháku, který poctivě se vracející naši kluci dokázali vypíchnout alespoň na aut a pak soupeř ve snaze přenést rychle hru na opačnou stranu hřiště na volného spoluhráče udělal tentokrát náš aut, který už jsme nemuseli rozehrávat, neboť se hrací doba právě naplnila. Byli jsme ti, kteří měli v závěru více štěstí, ale zároveň si dovolím tvrdit, že kluci si bronzové medaile za enormní nasazení a příkladné dodržování a plnění taktických pokynů plně zasloužili. Tento historický školní házenkážský úspěch se v příštích letech bude těžko překonávat.

Pořadí:

1. Plzeň A 3-0 50:23
2. Plzeň B 2-1 43:26
3. RADNICE 1-2 20:40
4. Bolevec 0-3 28:47

O branky se podělili: Štrunc a Kalaš 6, Chloupek 5, Kočka 2 a Benajtr

Úspěšné družstvo nastupovalo v tomto složení:

Jaroslav Kesner - Jiří Štrunc, David Kočka, Pavlové Kalaš, Chloupek a Benajtr, Filip Jícha, Jan a Petr Smetákové, Jan Fišer a Jiří Iljič Löwenhöffer