Okresní kolo ve florbale 1. stupně

Zveřejněno: 11. 12. 2018, zapsal: Pavel Souček

V úterý, 11.12. proběhla v hale rokycanského gymnasia poslední sportovní soutěž na okresní úrovni v tomto kalnedářním roce. Jednalo se o prvostupňový florbal. Poté, co se kluci vcelku úspěšně představili na miniflorbale jsme z tehdejších 2 týmů poskládali jeden, plus navíc dostali šanci ti, kteří na miniflorbal nemohli kvůli inspekci, kde byli pověřeni neméně důležitými úkoly. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů rozdělených do 2 skupin. Los k nám byl krajně nepříznivý, neboť nás zařadil mezi 2 absolutně nejlepší týmy turnaje - pozdější finalisty. Je to velká škoda, protože 7 družstev šlo na 2 hříštích krásně sehrát systémem každý s každým a pořadí mohlo být mnohem objektivnější.

Výsledky ve skupině:

Radnice - Strašice 5:7 (4:1), Jícha 2 a Smeták, Fousek a Kieweg

V dobrém utkání se klukům povedlo totálně zpackat závěr, takže si nakonec prohráli postup do semifinále. Začali ve velkém stylu, když Robert Fousek rozehrál volný úder na Petra Smetáka a ten jeho nabídku pohotově uklidil za brnakáře. Netrvalo dlouho, Dan Soukup za vlastní brankou poslal míček Filipu Jíchovi a ten ranou přes celé hřiště nachytal brnakáře na švestkách. 3. gól přidal střelouz bez přípravy Robert Foušek, kterému zpoza branky namazal Petr Smeták a všechno vypadalo růžově. Zvlášť když se znovu téměř přes celé hřiště trefil Filip Jícha, po spolupráci s Tomášem Ottou. Ani strašická branka na 4:1 nedlouho před koncem poločasu stále ještě nevěstila nic dobrého. Obzvlášť když hned po přestávce se dostal zčista jasna po Löwenhöfferově přiťuknutí do šance Jakub Kieweg a mohl si vychutnat svoji premiérovou florbalovou branku ve školních turnajích. To, co se ale dělo potom, na to jsou slova krátká. Kam se kluci pořád tlačili, když vedli 5:1, proč u naší branky neustále docházelo k přečíslením pro soupeře, nebo se tam jeho hráči ocitali úplně sami, to nikdo neví. Po 2 slepených gólech to bylo 5:3, potom náš brankář nepochopitelně při rozehrání hodil míček přímo na hůl před ním stojícího soupeře a bylo to už jen o gól. Vzápětí z volného úderu Strašičtí vyrovnali a ve zbytku hrací doby naši kluci dokonali sportovní sebevraždu do úspěšného exitu.

Radnice - Volduchy 4:9 (3:4), Jícha, Löwenhöffer, Fousek a Turek z trestného úder

S největším favoritem celého turnaje jsme hráli ihned po skončení předchozího duelu. Vzhledem k tomu, že se hrálo 2x10 minut. Dokud jsme mohli, hráli jsme s Volduchami zcela rovnocennou partii, když jsme si stačili alespoň v rychlosti mezi zápasy rozebrat nejtěžší chyby, kterých jsme se proti Bubákovu dopouštěli a které nás nakonec stály postup do play off. Nepřítel otevřel skóre snad po 20 vteřinách hry, ale vzápětí Filip Jícha převzal na vlastní polovině míček od Tomáše Otta a střelou z uctivé vzdélenosti vyrovnal. Vzápětí dokonce pohotový dlouhý výhoz brankáře Fandy Oračka převzal u soupeřovy branky Jirka Löwenhöffer a poslal naše bravy do vedení. Poté sice Volduchy zaply vyšší stupeň, přidaly na důraze a třemi góly v rychlém sledu otočily na 2:4, jenže těsně před přestávkou Robert Fousek po spolupráci s Tomášem Bělohlávkem vsítil kontaktní branku a tak skončila i půle. Po změně stran se kluci ještě 2 minutky drželi s nejtěsnějším odstupem za vítězem turnaje. Bohužel ale s každou další vteřinou bylo stále patrnější, že laktátu v krvi už je příliš mnoho. Místo kroku navíc se hráči v soubojích z posledních sil alespoň nakláněli a to Voldušským stačilo, aby si na hrací ploše začli dělat, co se jim zlíbí. Poměr sil vyjádřili pěti góly v řadě a až těsně před koncem ještě Péťa Turek z volného úderu kosmeticky upravil výsledek.

Rokycany - Radnice 2:5 (1:3), Jícha 2, Löwenhöffer, Fousek a Turek z trestného úderu

V posledním utkání nám šlo alespoň o to, abychom ze 3. místa ve skupině postoupili do přímého souboje o 5. místo a získali tak bonusový bodík v průběžném hodnocení navíc. Začali jsme konečně taky myslet na zadní vrátka a hned v úvodu se parádně trefil Jirka Löwenhöffer po Bělohlávkově pasu a chvíli za ním Péťa Smeták vtipně namazal Filipu Jíchovi a ten tahem z poloviny hřiště propálil hradbu těl před ním. Poté domácí brankou ze skrumáže snížili na 1:2, jenže ještě do přestávky si kluci vzali zpět dvougólový náskok, když Robert Fousek přetavil v branku přihrávku do brejku od Jirky Löwenhöffera. Hned po změně stran po zmatcích přřed naší svatyní dotlačili Rokycanští naposledy kontaktní gól a je pravda, že potom jsme přežili několik tutových šancí soupeře díky skvělým zákrokům gólmana Fandy Oračka. Definitivní klid vnesl do našich řad náš nejlepší střelec na turnaji Filip Jícha po spolupráci s Petrem Smetákem; velmi podobné kooperaci při našem 2. gólu v zápase. Poslední slovo měl opět Péťa Turek z trestného úderu nedlouho před koncem.

Pořadí ve skupině:

1. Volduchy 3-0-0 28:14 6
2. Strašice 1-1-1 18:21 3
3. RADNICE 1-0-2 14:18 2
4. Rokycany 0-1-2 13:20 1

Branky ve skupině: Jícha 5, Fousek 3, Turek a Löwenhöffer 2 a Kieweg a Smeták

zápas o 5. místo: Radnice - Hrádek 7:4 (5:0), Soukup, Otto a Smeták 2 a Bělohlávek

V zápase jsme málem "dokázali" to, co v zahajovacím duelu se Strašicemi. Začali jsme skvěle a prakticky celý 1. poločas se hrál na hrádeckou branku. Hned v úvodu krásnou křížnou nahrávkou do jasné šance vybídl ke skórování Petr Smeták Tomáše Otta a ten pod tělem brankáře otevřel skóre. Vzápětí si oba hráči úlohy vyměnili a bylo to o 2 branky. Poté za brankou nepřítele převzal od Filipa Jíchy míček Tomáš Otto a prokázal, že se na turnajích snažil něco pochytit od vyhranějších soupeřů. Krásně vykroužil oblouček zpoza brány do střeleckého úhlu, pohyb plynule prodloužil a forhendovou střelou vymetl šibenici hrádecké klece. Potom Pepa Oliverius vystihl rozehrávku soupeřů, poslal balónek na Dana Soukupa a ten ranou pod břevno přidal 4. zásah. Poslední slovo úvodního dějství měl Tomáš Bělohlávek, který nadvakrát dorazil do sítě Fouskovu střelu a zdálo se, že je rozhodnuto. Chlapci podlehli iluzi, že se nemůže nic přehodit, úplně přestali bránit, každý si chtěl dát gól, a tak není divu, že 2 minuty před koncem Hrádek snížil na 5:4. Naštěstí prakticky okamžitě odpověděl po Jíchově asistenci Petr Smeták šťastnou střelou z úhlu na bližší tyč a v poslední minutě pečetil naši výhru Dan Soukup kterého našel volného před brankou Petr Turek.

Družstvo hrálo v této sestavě: František Oračko 1 (0+1) - Filip Jícha 7 (5+2), Petr Smeták 7 (3+4), Robert Fousek 5 (3+2), Tomáš Otto 5 (2+3), Jiří Löwenhöffer 4 (2+2), Daniel Soukup a Petr Turek 3 (2+1), Tomáš Bělohlávek 3 (1+2), Jakub Kieweg 1 (1+0) a Josef Oliverius 1 (0+1)

Celkové pořadí turnaje: 1. Volduchy, 2. Strašice, 3. Zbiroh, 4. Mýto, 5. RADNICE, 6. Hrádek, 7. Rokycany