Legiovlak

Zveřejněno: 3. 12. 2018, zapsal: Lucie Šámalová

V minulém týdnu navštívily třídy druhého stupně legiovlak, který byl k vidění na radnickém nádraží. Každá třída si i přes mrazivé počasí prošla komentovanou prohlídkou a shlédla dokument, který je seznámil s dějinami československých legionářů a jejich pobytem v Rusku za světové války a během ruské občanské války. Díky skvělému výkladu členů Československé obce legionářské v dobových uniformách a autentickému počasí si mohli žáci lépe představit život legionářů na Transibiřské magistrále, než pouze z výkladu v teple školních lavic. Někdo si dokonce v databázi legií našel svého předka a přesvědčil se tak o důležitosti mapování našich dějin. Tímto ještě jednou moc děkujeme všem, kdo se podílí na osvětovém projektu Legie100, díky kterému si i naše děti uvědomují, jakým zásadním způsobem se českoslovenští legionáři zapsali do dějin naší republiky a že bez nich by dost možná Československo před sto lety ani nevzniklo.

Odkaz na web: http://legie100.com/

 

 

 

 

iconIMG_20181130_091107.jpg (4,6 MB)