Okresní kolo ve florbale staršího žactva

Zveřejněno: 29. 11. 2018, zapsal: Pavel Souček

V úterý 27. a ve středu 28.11. se v hale gymnasia v Rokycanech uskutečnila okresní kola staršího žactva ve florbale. Nejprve se na zdejší palubovce představily starší dívky a po letech paběrkování se našim holkám povedlo nakouknout mezi okresní elitu, třebaže jely s jedinou hráčkou na střídání. Holky ale osvědčily srdce lvic a jejich touha po úspěchu byla dechberoucí.

Výsledky:

ZŠ TGM Rokycany - Radnice 0:4 (0:1), Kotvová 2 a Vidrnová a Kosová z trestného úderu

Netrvalo dlouho a šli jsme do vedení po brance Marušky Kotvové, která zužitkovala přesnou přihrávku Báry Kabátové. Hned na začátku dalšího poločasu dorazila Verča Vidrnová do sítě střelu Sváti Oplové a začínalo to vypadat moc dobře. Když poté Terka Kosová skórovala perfektním švihem z trestného úderu, bylo rozhodnuto. Těsně před koncem střídající Soňa Jonáková odpálila balónek, který si našel cestu až k Marušce Kotvové a ta střelou mezi nohy brankářky dala výsledku definitivní podobu.

Radnice - Osek 2:0 (0:0), Kotvová a Jonáková

Neprohra nás mohla posunout do semifinále a tomu jsme podřídili i herní strategii, v níž jsme vycházeli především ze zajištěné obrany. Hned po přestávce se povedla akce, kdy míček od Sváti Oplové přes Bárku Kabátvou doputoval až k naší hrotové hráčce Marušce Kotvové a ta mířila přesně pod břevno. V samém závěru pak ještě při hře soupeře vabank pečetila výhru Soňa Jonáková, kterou uvolnila Terka Kosová.

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 3:1 (1:0), Kotvová

Vzhledem k nízkému počtu hráček jsme zvolili způsob hry, kdy jsme jen bránili a občas odpálili balónky dopředu na Marušku. Soupeř byl z naší nezvyklé taktiky vyveden z míry, přesto se mu do přestávky povedlo skórovat střelou přes naší hradbu těl před brankou. Hned po změně stran se soupeři zdařil stejný kousek (jinak to ani nešlo), ale potom Terka Kosová odstřelila dlouhý míček na Marušku Kotvovou, která s ním soupeři, který až příliš myslel na útočení, unikla a střelou k bližší tyči snížila. Rokycany pak ale ještě třetím gólem stvrdily svou výhru.

Pořadí:

1. Jižní předměstí Rokycany 3-0 12: 2
2. RADNICE 2-1   7: 3
3. ZŠ TGM Rokycany 1-2   4: 7
4. Osek 0-3
  0:11

Vcelku bezpečně si naše dívky zajistily postup do vyřazovací části, kde v semifinále narazily na soupeře ze Strašic.

semifinále: Radnice - Strašice 0:5 k

Vzhledem k nereálnosti šance na úspěch a rostoucí únavu jsme se tento zápas rozhodli úplně vypustit a soustředit se na duel o bronzové medaile.

o 3. místo: Gymnasium Rokycany - Radnice 1:0 (1:0)

Zápas byl z těch zcela vyrovnaných, který rozhodne 1 chyba. Bohužel jsme jí udělali my, když jsme si dali v úvodu vlastní gól nešťastným ztečováním soupeřovy střely. Zytek utkání tvořila přetlačovaná kolem středu hřiště.

Družstvo nastupovalo v této sestavě: Nikola Bláhová - Marie Kotvová 4 (4+0), Tereza Kosová 3 (1+2), Soňa Jonáková 2 (1+1), Barbora Kabátová 2 (0+2), Veronika Vidrnová 1 (1+0) a Svatava Oplová 1 (0+1)

Celkové pořadí:

1. Jižní předměstí Rokycany, 2. Strašice, 3. Gymnasium Rokycany, 4. RADNICE, 5. ZŠ TGM Rokycany, 6. Zbiroh, 7. Osek, 8. Mirošov

Nazítří se v téže hale sešli kluci a ti naši za svými spolužačkami velmi výrazně zaostali. Svým nepovedeným výkonem museli zklamat především sami sebe. V úvodním zápase se sice ujali proti domácím vedení díky Štruncově trefě z brejku po chybě soupeře a vyhráli dokonce poločas, ale ve 2. dějství soupeř přidal, hrálo se v podstatě na 1 branku  nakonec jsme odešli poraženi 4:1. Potom v rychlém sledu následovaly porážky se Stupnem 2:4 (1:2), se Strašicemi 0:5 (0:3) a vrcholem všeho zmaru byl závěrečný ostudný debakl se Zbirohem 0:8 (0:4).

Pořadí ve skupině:

1. Zbiroh 3-1 12:  3
2. Strašice 3-1 10:  3
3. Gymnasium Rokycany 3-1   7:  3
4. Stupno 1-3   6:  8
5. RADNICE 0-4   3:21

Družstvo nastupovalo v tomto složení: Martin Žemlička - Pavlové Kalaš, Trepeš a Chloupek, David Kočka, Jiří Štrunc, Janové Smeták a Štěpánek, Václav Jajčík, Jakub Fišer a Tomáš Mišalko

Celkové pořadí:

1. Strašice, 2. Jižní předměstí Rokycany, 3. Mýto, 4. Zbiroh, 5. Gymnasium Rokycany, 6. ZŠ TGM Rokycany, 7. Stupno, 8. Mirošov, 9. Osek, 10. RADNICE

Náhodný výběr z galerie
Jaro 2017  7 Atletické hrátky pro MŠ 3 Zima Krtečků 23 Vítězné fotbalové utkání 20