Okresní kola ve florbale mladšího žactva

Zveřejněno: 29. 11. 2018, zapsal: Pavel Souček

Ve čtvrtek 29. a v pátek 30.11. se uskutečnilo v hale rokycanského gymnasia okresní kolo ve florbale mladšího žactva. Velmi dobře si vedli naši kluci, kteří po delší odmlce pronikli mezi okresní elitu. Pod vedením nestora radnického florbalu Františka Blovského si ve vyrovnané skupině doslova v hodině 12. vydřeli postup a i když nakonec na medaile nedosáhli, mohou být na své vystoupení jak se patří pyšni.

Výsledky ve skupině:

Radnice - Mirošov 2:3 (1:2), Dítě obě

S pozdějším finalistou sehráli naši kluci zcela vyrovnaný zápas.

Radnice - Mýto 1:0 (0:0), Dítě

Nečekaně se naši kluci na povinnou výhru nadřeli.

Gymnasium Rokycany - Radnice 0:0

Šťastně vydřená remíza, která nakonec spolurozhodla o našem postupu.

Radnice - Osek 5:0 (2:0), Kesner 3 a Benajtr a Dítě ze samostatného nájezdu

Pouze výhra alespoň o 3 branky mohla naše borce posunout do vyřazovací části a cíl nakonec ještě o 2 góly překročili.

1. Mirošov 4-0-0 12:  4 8
2. RADNICE 2-1-1   8:  3 5
3. Gymnasium Rokycany 2-1-1   6: 3 5
4. Osek 1-0-3   4:11 2
5. Mýto 0-0-4   1:10 0

Ve vyřazovací části již naši kluci tolik úspěšní nebyli a prohráli shodně 0:3 jak v semifinále proti ZŠ TGM Rokycany, tak i v boji o 3. místo se Strašicemi.

Úspěšný tým nastupoval v tomto složení:

Petr Verner - Jaroslavové Kesner a Bednařík, Lukášové Eidler a Dítě, Tomáš Mudra, Šimon Cipra, Roman Střeleček, Pavel Benajtr, Jan Fišer, Radek Tysl, Tomáš Hübner a Ladislav Jelínek

Celkové pořadí:

1. ZŠ TGM Rokycany, 2. Mirošov, 3. Strašice, 4. RADNICE, 5. Gymnasium Rokycany, 6. ZŠ Jižní předměstí Rokycany, 7. Osek, 8. Zbiroh, 9. Mýto, 10. Hrádek

Florbalové orgie pak uzavřela v pátek mladší děvčata. Těch se sešlo o 1 víc než jejich starších spolužaček, tudíž i zde se moc střídat nedalo. Vlivem únavy pak holky naklonec nedosáhly výsledku, který by odpovídal jejich možnostem:

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 0:2 (0:2), Šašková a Kesnerová

V úvodním utkání se nám mimořádně vydařilo úvodní dějství. Nejprve vysunula Týna Kesnerová Klárku Šaškovou a ta prostřelila gólmanku. Chvíli poté Terka Mašterová našla před brankou volnou Týnu a ta střelou po zemi zaskočila strážkyni svatyně. Po přestávce jsme se už spíš jen bránili, ale Rokycany žádnou ze svých šancí nevyužily.

Radnice - Mirošov 1:0 (1:0), Šašková

Povinná výhra se nerodila vůbec lehce. Jedinou branku zaznamenala Klára Šaškové přesnou ranou po přihrávce neúnavné Anety Bittnerové. Ale v dalším průběhu jsme byli rádi, že soupeř nedokázal využít žádnou ze svých možností.

Gymnasium Rokycany - Radnice 0:0

Ušlapali jsme bezgólovou plichtu, která nás posunula do play off  z 1. místa a vyhnuli jsme se tak Strašicím. Nakonec se tento náš záměr ukázal jako chybný, protože holky stál zápas hodně sil a ty jim v dalších bojích chyběly. Měli jsme střetnutí raději obětovat.

Pořadí ve skupině:

1. RADNICE 2-1-0 3:0 5
2. Gymnasium Rokycany 1-2-0 3:1 4
3. Jižní předměstí Rokycany 0-2-1 2:4 2
4. Mirošov 0-1-2 1:4 1

Semifinále: ZŠTGM Rokycany - Radnice 0:0 (na samostatné nájezdy 2:0)

Za mírné převahy Masaryčky dospělo měření sil do samostatných nájezdů a ty psychicky lépe zvládl náš soupeř.

o 3. místo: Radnice - Strašice 0:3 k

Družstvo nastupovalo v této sestavě: Nicol Jurinová - Klára Šašková 2 (2+0), Kristýna Kesnerová 2 (1+1), Tereza Mašterová 1 (0+1), Anety Bittnerová 1 (0+1) a Paterová, Daniela Voldřichová a Annabel Stavenuiterová

Celkové pořadí:

1. Gymnasium Rokycany, 2. ZŠ TGM Rokycany, 3. Strašice, 4. RADNICE, 5. ZŠ Jižní předměstí Rokycany, 6. Zbiroh, 7. Mirošov, 8. Osek

Náhodný výběr z galerie
B - Kroužek dovedných rukou 2013 18 1. A v knihovně 3 Na svatého Martina 11 Kroužek dovedných rukou  19