Okresní kolo v miniflorbale

Zveřejněno: 29. 11. 2018, zapsal: Pavel Souček

Ve středu 28. a ve čtvrtek 29.11. se v házenkářské hale v Rokycanech uskutečnilo okresní kolo v miniflorbale, kterého se zúčastnilo po 2 družstvech našich chlapců i děvčat. S ohledem na probíhající inspekci měla sestava zejména u děvčat z pochopitelných důvodů k optimálnímu složení na hony daleko, ale o to více může těšit výkon zejména áčka, v jehož dresu všechny hráčky mohou jet i příští rok a taková Simča Mudrová má před sebou ještě roky tři a již letos byla velice platnou hráčkou svého týmu. Všechny holky musely odehrát celou hodinu bez střídání, neboť jsme nastupovali s minimálním počtem hráček. U "áčka" zachytala spolehlivě Eliška Chvojková, u béčka se každá holka v brance objevila jednou. Je skvělé, že se všechny hráčky v poli v obou družstvech zapsaly do střelecké listiny, z čehož je patrné, že v nich něco z tréninků utkvělo, na čem by se do budoucna mohlo stavět. Na hřišti bojovaly, povzbuzovaly se a způsob, jakým se vyrovnaly s hodinovou zátěží s minimálním odpočinkem mezi zápasy (hrálo se totiž na 2 hřištích, takže se hrálo prakticky pořád) by mohl být i pro mnohé jejich starší spolužáky inspirativním.

Výsledky:

Radnice B - Stupno 0:5 (0:3) k

Radnice A - Stupno 2:0 (0:0), Ottová a Mudrová

Dlouho dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu, až v posledních 3 minutách zafungovala spolupráce Míši Ottové se Simonou Mudrovou. Nejprve se trefila prve jmenovaná po nahrávce své kamarádky a vzápětí si obě holky role vyměnily.

Radnice B - Volduchy 1:8 (1:4), Levová

Soupeř byl jednoznačně nejlepším týmem turnaje. Anna Levová ještěstačila ve svém premiérovém startu ve florbale vyrovnat na 1:1, pak ale opanoval hru nepřítel.

Radnice A - Holoubkov 1:4 (0:2), Mudrová

Holoubkov měl tým přibližně na úrovni Volduch a hned v úvodu se po 2 zdařilých kombinačních akcí dostal do bezpečného vedení. Když soupeř z trestného úderu zvyšoval na 0:3, bylo rozhodnuto. Pak sice Míša Ottová uvolnila Simču Mudrovou a ta propasírovala pod ležící brankářkou míček do sítě, avšak poslední slovo opět patřilo Holoubkovským.

Radnice A - Radnice B 5:1 (3:1), Ottová 3 a Mudrová a Zemanová - Nováková

V sestrovražedném souboji začalo lépe áčko, když brankářkou vyraženou střelu Míši Ottové pohotově dorazila do sítě Áňa Zemanová. Za chvíli ale bylo vyrovnáno, když Anča Levová vtipně prodloužila ve středu hřiště balónek na svou jmenovkyni Novákovou a ta ho nasměrovala přesně k levé tyčce brankářky, čímž se mohla radovat ze své premiérové florbalové trefy v dresu naší školy. Z vyrovnání se ale béčko dlouho netěšilo. Simča Mudrová zatáhla míček podél levého mantinelu, našla před brankou Míšu Ottovou a naše nejlepší střelkyně našla mezírku v postavení gólmanky. Hned nato vybojovala míček Áňa Zemanová, uvolnila Míšu Ottovou a ta ranou pod břevno zvyšovala už na 3:1. Velmi pohledná byla 4. branka, kterou zdařilou individuální akcí vypracovala Áňa Zemanová pro Míšu Ottovou a ta zkompletovala čistý hattrick. Těsně před koncem se naše střelkyně proměnila v nahrávačku, když přesným pasem vybídla ke skórování Simču Mudrovou a ta zamířila přesně pod horní tyčku. Radost ze hry ale určitě měla děvčata na obou stranách.

Radnice B - Holoubkov 2:3 (0:2), Fialová a Veselá

Své top představení si naše novicky nechaly na samotný závěr. S celkem, který nakonec jen díky horšímu skóre nepostoupil do krajského finále sehrály zcela vyrovnanou partii a kdyby bývaly proměnily aspoň třetinu šancí, co měly, tak nebylo co řešit. Zpočátku měl navrch Holoubkov, který se ujal vedení střelou z velké dálky a hned po rozehrání ze skrumáže před brankou přidal 2. úspěch. Postupně ale holoubkovský tlak klesal a poté Anča Levová vysunula Máju Fialovou a i ona si připsala svůj premiérový střelecký počin. Protivník pak z rychlého brejku, když holky zapomněly na zadní vrátka, zvýšil na 1:3, ale nijak zvlášť je to nepoznamenalo, dál pokračovaly ve své hře a měly převahu. Bohužel z množství šancí se ujal jen prvozápis Elišky Veselé, která sice nebyla debutantkou jako její spoluhráčky, ale i pro ní se jednalo o 1. florbalový gól na soutěžích. Přesnou přihrávkou jí asistoval leader kanadského bodování týmu, Anna Levová.

Radnice A - Volduchy 1:8 (1:3), Ottová

Ne že by s vítězem turnaje nešlo hrát - to v žádném případě - ale holky si vzaly do hlavy, že když je soupeř o půlku té jejich hlavy vyšší, že ho nemohou porazit a podle toho se také duel odvíjel. Hned v úvodu jsme inkasovali slepené 2 góly ze závarů před naší brankou, když jsme si nepočínali dost důrazně a pak po chybě ve středu hřiště přidaly Volduchy 3. gól. Potom sice Míša Ottová zužitkovala dlouhý výhoz brankářky Elišky Chvojkové ke snížení na 1:3, ale děvčata, která musela hrát celý turnaj bez střídání, už v dalším průběhu stále více přemáhala únava a postupně pod jejím vlivem vyklízela hrací plochu, čehož Volduchy využily k dalším brankám. Obecně holky v obou našich týmech zasluhují velkou pochvalu za bojovnost i za soustavné zlepšování se v průběhu turnaje. Vzhledem k tomu, že až na 2 výjimky mohou všechny hráčky ještě příští rok, mohly bychom pokukovat ještě o něco výše. Snad nám naše plány napřesrok vyšší moc nezhatí tak jako letos.

Pořadí turnaje:

1. Volduchy 3-1-0 21:  4 7
2. Holoubkov 3-1-0 10:  5 7
3. RADNICE A 2-0-2   9:13 4
4. Stupno 1-0-3   5:  6 2
5. RADNICE B 0-0-4   4:21 0

Úspěšná a statečně bojující družstva nastupovala v těchto sestavách:

"Áčko": Eliška Chvojková 1 (0+1) - Michaela Ottová 9 (5+4), Simona Mudrová 5 (3+2) a Anita Zemanová 3 (1+2)

"Béčko": Anny Levová 4 (1+3) a Nováková, Marie Fialová a Eliška Veselá 1 (1+0)

Nazítří se v téže hale představili chlapci. Ti jeli de facto v optimálním složení, přesto v konkurenci kvalitních protivníků dosáhli na stejná umístění jako jejich spolužačky.

Výsledky:

Radnice A - Strašice 0:5 k

Radnice B - Strašice 1:3 (0:1), V. Oliverius

Zahajovací utkání našeho béčka přineslo vyrovnanou hru, v níž soupeř vytěžil z minima maximum. Otevřeli skóre z holomajzny před naší bránou a hned po polovině hry přidali po rychlé narážečce 2. gól do naší sítě. Potom sice Tomáš Otto bekhendem prostrčil balónek na Vaška Oliveriuse a ten nekompromisní ranou propálil gólmana. V závěru jsme ještě zkusili hru bez brankáře ve snaze o vyrovnání, ale vážnější příležitost jsme si nevypracovali a naopak Strašičtí do prázdné svatyně pečetili svou výhru.

Radnice A - Stupno 7:1 (3:1), P. Smeták 3, J. Löwenhöffer 2 a Krejčí a P. Turek

S nejslabším týmem turnaje naše áčko dokráčelo k povinnému vítězství bez komplikací. Už v úvodu  Robert Fousek nastřelil míček směrem k brance, který doběhl Petr Smeták a jednoruč na dlouhou ruku překonal brankáře. Za chvíli založil rychlým výhozem akci brankář Ondra Turek, která skončila znovu u Petra Smetáka a ten nadvakrát dostal míček do sítě. 3. branku připojil Petr Krejčí, jenž zužitkoval přesnou Löwenhöfferovu nahrávku. Pak sice Stupenští z ojedinělé šance snížili, avšak zbytek utkání už patřil výhradně našim barvám. Jirka Planeta nejprve naservíroval míček na stříbrném podnosu Petrovi Smetákovi a ten snadno zkompletoval hattrick. Na 5:1 zvyšoval přesnou šibenicí Jirka Löwenhöffer, kterého uvolnil křížným pasem Petr Krejčí. Týž hráč přidal i další branku, když mu tentorkrát přihrávkou, která měla oči, asistoval Tomáš Bělohlávek. Poslední slovo měl těsně před koncem střelou k tyči Petr Turek po spolupráci s Jirkou Planetou.

Radnice B - Stupno 4:1 (1:1), V. Oliverius 3 a Otto

B tým měl se stejným protivníkem mnohem více práce, třebaže i on nakonec dovedl měření sil do vítězného konce. Hned v úvodu zatáhl míček podél pravého mantinelu Vašek Oliverius, balónek doputoval až k Tomáši Ottovi a ten střelou k bližší tyči otevřel skóre. Za chvíli ale bylo po naší chybě ve středu hřiště vyrovnáno. Zpět do sedla poslal svůj tým až Vašek Oliverius proměněným samostatným nájezdem. Definitivně rozhodla o dělbě bodů až dvojnásobná spolupráce bratranců, kdy Pepa Oliverius našel před brankou Vaška a ten zkompletoval čistý hattrick a zároveň zajistil svému týmu jediné vítězství na turnaji.

Radnice A - Holoubkov 2:1 (0:1), P. Turek a Smeták

V tomto zápase se nám podařilo zdolat kvalitnějšího soupeře. Ten se sice ujal vedení poté, co nevyužil několik šancí. Našemu družstvu se pak v krátkém sledu povedlo otočit vývoj. Nejdříve Petr Smeták obral o míček soupeře, naservíroval jej Petru Turkovi a ten se štěstím srovnal. Poté Robert Fousek prošel přes 2 hráče, připravil šanci pro Petra Smetáka a ten jí nepohrdl. V dalším průběhu si Holoubkov vynutil místy až drtivou převahu, ale všechny jeho šance pochytal nejlepší hráč zápasu - náš brankář Ondra Turek.

Radnice B - Volduchy 2:6 (2:3), Otto a Jícha

Se suverénem turnaje začali naši kluci se zbytečně velkým respektem a po 3 střelách (nutno přiznat že luxusních) z prostoru poloviny hřiště vedl favorit o 3 góly. Volduští uměli s hokejkou opravdu skvělé věci, ale když náš tým přidal na pohybu a důraze a hrál soupeři více do balónku, začal se obraz hry měnit. Nejprve Vašek Oliverius namazal Tomáši Ottovi a ten bekhendem snížil na 1:3. Vzápětí Lukáš Janoschec z otočky uvolnil Filipa Jíchu a ten střelou zpoza obránce zaskočil gólmana. Hoši měli pak i několik dalších šancí, ale nic už nekáplo. Naopak Volduští z 1. lepší pčíležitosti kontrovali na 2:4, za chvíli z holomajzny před naší svatyní připojili 5. úspěch a do závěrečného klaxonu ještě přidali jeden gól do naší sítě z trvalejšího tlaku.

Radnice A - Radnice B 4:1 (2:1), Fousek 2 a Planeta a Löwenhöffer - Janoschec

Ve vzájemném utkání jsem se obával, aby se kluci mezi sebou neporvali, ale naštěstí se nic vážného nestalo. Hned v úvodu se parádně trefil Robert Fousek, který přetavil v gól přesnou Bělohlávkovu přihrávku. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno, když ve spolupráci 2 hráčů radnické Kobry dokončil Lukáš Janoechec akci Pepy Kotěšovce. Vyrovnání však vydrželo jen chvíli. Konkrétně do té doby než Petr Smeták vystihl soupeřovu rozehrávku, bez váhání odehrál balónek na Jirku Planetu a ten vrátil svému družstvu vedení. Na 3:1 zvyšoval střelou pod břevno Robert Fousek, kterému znovu asistoval Tomáš Bělohlávek. Poslední slovo měl těsně před koncem Jirka Löwenhöffer, který nadvakrát dostal míček za záda po nezištné Smetákově nahrávce.

Radnice B - Holoubkov 1:8 (1:4), J. Oliverius

Béčko ve svém závěrečném vystoupení již zcela propadlo. Chyběla síla, kterou někteří kluci nesmyslně přes několikerý zákaz zanechali při skákání z mantinelů a lítáním mezi zápasy. Prohrát se může, ale rozdíl zdaleka tak vysoký být nemusel. Od úvodního hvizdu jsme evidentně tahali za kratší konec provazu a zaostávali ve všech herních činnostech a většina hráčů především v pohybu. Po čtyřech rychlých akcích vedl Holoubkov 0:4 a bylo po zápase. Pak se sice zapsal mezi střelce také Pepča Oliverius po zdařilé akci, když jej ke skórování vybídl jeho bratranec Vašek, ale zbytek střetnutí jednoznačně patřil našemu soupeři, který zatížil naše konto dalšími čtyřmi trefami. Někteří hráči už zjevně tahali nohy za sebou, jiní očividně pod tíhou nepříznivého vývoje skóre resignovali a těch pár zbylých to neměli šanci utáhnout.

Radnice A - Volduchy 0:5 k

Pořadí:

1. Volduchy 5-0 31:  7
2. Strašice 4-1 15:  9
3. RADNICE A 3-2 13:13
4. Holoubkov 2-3 25:12
5. RADNICE B 1-4   9:22
6. Stupno 0-5   3:33

Naše družstva hrála v těchto sestavách:

"Áčko": Ondřej Turek 1 (0+1) - Petr Smeták 7 (4+3), Jiří Löwenhöffer 4 (3+1), Robert Fousek 4 (2+2), Jiří Planeta 3 (1+2), Tomáš Bělohlávek 3 (0+3) a Petrové Turek 2 (2+0) a Krejčí 2 (1+1)

"Béčko": František Oračko - Václav Oliverius 7 (4+3), Tomáš Otto 3 (2+1), Josef Oliverius 3 (1+2), Lukáš Janoschec 2 (1+1), Filip Jícha 1 (1+0) a Josef Kotěšovec 1 (0+1)