Páťáci strávili Den s lesníkem

Zveřejněno: 5. 11. 2018, zapsal: Markéta Špelinová

Dne 23. 10. 2018 se žáci pátých tříd zúčastnili akce Den s lesníkem. Bylo avizováno, že akce se bude konat téměř za každého život neohrožujícího počasí, takže jsme se měli co nejlépe připravit co se týče oděvu a obuvi. Lesník tvrdý chleba má a pracuje ať je sucho nebo bláto. Chladno bylo ráno pořádné, ale program připravený pro děti byl tak zajímavý, že je zcela odpoutal od přemýšlení nad komfortem teplé učebny.  V rámci tematicky zaměřených stanovišť si na vlastní kůži vyzkoušely práci lesníků od zasazení semenáčků po těžbu a zpracování dřeva. Seznámily se se spoustou živočichů žijících v lese, poslechly si ukázku různých zvířecích zvuků.  Vlastními silami vyrobily dřevěnou houpačku, kterou hned pořádně vyzkoušely. Naučily se také správně změřit výšku a průměr stromů. Největší atrakcí se ukázal kůň, který tahal obrovské klády z lesa a nechal se trpělivě od dětí hladit.

Video z projektu zde