Jak prožívali "Den otevřených dveří" páťáci

Zveřejněno: 21. 6. 2018, zapsal: Kateřina Levová

     Nutno říci, že přípravu „Dne otevřených dveří“ děti opravdu vzaly vážně a věnovaly jí mnoho i ze svého volného času. Předem jsme se dohodli, že připravíme pro návštěvníky všech věkových kategorií stanoviště, na kterých otestujeme, jak správní Češi jsme a co o naší zemi víme. Samozřejmě jsme měli na mysli, že letos oslavujeme 100. výročí vzniku samostatného Československa.

      Široké téma jsme zúžili na státní symboly a také korunovační klenoty. Děti vyhledávaly v dostupných materiálech co nejvíce informací, které zpracovávaly a sestavovaly úkoly ke stanovištím. Některé žáky (např. P. Mašteru a P. Weinfurtera) toto pohltilo natolik, že i doma o víkendu tvořili vlastní státní pečeť z korkového špuntu a desetikoruny. Opatřili si voskovky, svíčky, držák, obálky a každého odměnili zapečetěnou obálkou se získanými body od jednotlivých splněných stanovišť. Velká paráda! Skupina dívek zase doslova rozpitvala naší státní hymnu či státní vlajku i trikoloru. Další kluci si vzali za svůj státní znak, který např. rozstříhali a návštěvníci ho sestavovali jako puzzle. Dále záludnými otázkami ověřovali, zda ví, co na něm je apod…….. Moc nás potěšilo, že se u nás „dveře netrhly“.

      Protože se snažíme od 1.třídy s dětmi propagovat zdravý životní styl, v atriu na příchozí čekal opět náš oblíbený krámek s vlastními výpěstky a výrobky. Vařili jsme pampeliškový med, rýmovníkový sirup a vypěstované krásné rostlinky rýmovníku a pokojových květin jsme měli i na prodej. Děti se tak učily i komunikaci se „zákazníkem“, z finanční gramotnosti přijímání a vracení finanční hotovosti, a také nezbytné kooperaci se spolužáky.

      Na chodbu jsme také vystavili nástěnku s fotografiemi pořízenými na školním výletě v Mariánských Lázních – na kolonádě, u zpívající fontány, nezapomenutelnou jízdu nejstarší kabinkovou lanovkou a z Parku Boheminium.

     Dopoledne uteklo jako voda a nás čekalo ještě odpolední vystoupení pro rodiče v sokolovně. Od našeho tématu jsme neupustili ani nyní. Vybrali jsme tři veselé písně Z. Svěráka a J. Uhlíře: Hlavně, že jsme na vzduchu, Pramen zdraví a Mléčný bar a ty s trochou herectví zazpívali na pódiu.

      Teď už děti jen odpočítávají dny do začátku prázdnin. Ať jsou krásné a nezapomenutelné!                                                          

Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali Jak prožívali