Krajské finále v miniházené

Zveřejněno: 20. 6. 2018, zapsal: Pavel Souček

V pondělí, 18.6. se v překrásném areálu 31. ZŠ Elišky Krásnohorské v Plzni, v sídle dnes již interligového klubu DHC Plzeň uskutečnilo krajské finále v miniházené, jehož se zúčastnilo celkem 6 týmů naší školy. Druháci byli přihlášeni mezi tzv. přípravku, která nehrála na výsledek a turnaj si, věřím, užili. 2 týmy děvčat posíleni o několik druháků nastupovali v tzv. kategorii amatér a v prestižní kategorii profi startovala 2 družstva našich čtvrťáků (Radnice A a C) a páťáků (Radnice B). Kdyby nám někdo řekl před turnajem, že čtvrťáci budou hrát finále a páťáci o 3. místo, pokládal bych ho za blázna. V klucích je ale neskutečný potenciál a hra chvílemi měla ty nejvyšší parametry. Pro mě osobně ta nejkrásnější odměna za celý rok. Většinou byly našimi soupeři plzeňské týmy. Na tomto turnaji je zvykem, že si každý tým dá nějaké jméno (i my jsme byli Indians, Elephants, Crocodilles a já nevím co ještě) takže už jsem nelovil, z jaké plzeňské školy je který tým a názvy uvádím tak, jak pod nimi děti hrály.

Výsledky ve skupině A:

Radnice B - Plzeň Unicorns 9:4 (4:2), Benajtr 7 a Fišer 2

V úvodním utkání byla na klucích trochu znát nervosita a skoro celou 1. část utkání se s hratelným soupeřem tahali. Pak ale Beny zvednul náš prapor a bylo po problémech.

Radnice B - Bagři Plzeň 12:8 (6:4), Benajtr 7, Medek 3 a Blecha a Fišer

V tomto utkání se už k Pavlovi přidali i další hráči a i když to podle výsledku možná tak nevypadá, vedli jsme bezpečným rozdílem po celé utkání. Podle ostatních výsledků ve skupině jsme začali pokukovat pozvolna po postupu.

Radnice B - Fireballs Plzeň 10:5 (5:3), Fišer a Benajtr 3 a Blecha a Medek 2

Ohnivé míče byli naší poslední překážkou na cestě k postupu (šli první 2 do semi). Při způsobu, jakým jsem rozdělil čtvrťáky, bylo nabíledni, že ve vzájemném zápase páťáci neprohrají. Ze začátku tíha odpovědnosti trochu klukům svazovala ruce, ale postupně se rozehráli a i díky pozorné obraně v čele s brankářem Pepu Turkem dovedli duel do vítězného konce.

Radnice B - Radnice C 13:1 (6:1), Benajtr 10, Blecha 2 a Fišer

Bratrovražedná bitva měla nakonec vcelku poklidný průběh a i když céčko vysoko prohrálo, prokazovalo, že když se s klukama bude dělat, tak příští rok do počtu určitě nebudou.

Radnice B - Božkov 8:10 (4:5), Benajtr 5, Medek 2 a Blecha

Mnohokrát v životě jsem se tak nemodlil jako v tomto zápase a protože ve 2. skupině už bylo rozhodnuto o tom, že naši čtvrťáci budou druzí, hrozilo, že by páťáci mohli tento zápas vyhrát a tím pádem i celou skupinu a co by to provedlo se semifinálovými dvojicemi asi nemá cenu popisovat. I když pocitově porážku nesnáším jako máloco, tak jsem se zároveň bál výhry. Kluci ve čtyřce i pětce to mají úplně stejně jako já a když hrajou, nezajímá je nic jiného než vítězství a vzájemný souboj by nemusel dopadnout nejlépe. Páťáci tomu nakonec napomohli zbytečnými chybami jak v útočné fázi tak v obraně a hrozba vzájemného mače v semifinále byla zažehnána. Uff.

Radnice C - Bagři Plzeň 5:20 (2:10)

Radnice C - Fireballs Plzeň 6:11 (3:6)

Radnice C - Božkov 3:17 (1:9)

Radnice C - Plzeň Unicorns 2:12 (1:6)

Pořadí ve skupině:

1. Božkov 4-0-1 53:27 8
2. RADNICE B 4-0-1
52:28
8
3. Plzeň - Unicorns
3-0-2
44:34
6
4. Bagři Plzeň
2-0-3
47:45
4
5. Fireballs Plzeň
2-0-3
32:38
4
6. RADNICE C 0-0-5
17:73
0

Góly ve skupině: Benajtr 32, Medek a Fišer 7 a Blecha 6

Výsledky skupiny B:

Radnice A - Floss Plzeň 14:4 (7:2), Jícha 8 a Krejčí a Löwenhöffer 3

Pouze do stavu 2:1 to vypadalo, že by se snad mohlo jednat o bitvu. Potom začal Filip Jícha prokazovat, že ve Šťáhlavech trenéři házenou bravurně ovládají a tenhle kluk se zlepšuje každým měsícem. Když si chtěl dát gól, tak si ho prostě dal a nikdo mu v tom nezabránil.

Radnice A - Handball Club Plzeň 11:5 (5:3), Jícha 7, Löwenhöffer 3 a Krejčí

Hácéčko se mně osobně strašně moc líbilo. Několik holek a řekl bych i hodně nízký věkový průměr. Ve hře byly patrné ideální herní návyky. Nakonec jsme se prosadili spíš než herní kvalitou lepšími fyzickými parametry a Filipovou střelbou.

Radnice A - Míchačky Plzeň 16:2 (8:1), Jícha 7, Löwenhöffer 6, Krejčí 2 a Oliverius

Utkání se odbývalo v poklidném ruchu, kluky bylo spíš nutno brzdit před důležitým utkáním s velice těžkým a fyzicky nadprůměrně vybaveným protivníkem z Třemošné.

Radnice A - Třemošná 7:15 (3:8), Krejčí 3, Jícha 2 a Oliverius a Löwenhöffer

Soupeř krom toho, že byl na turnaji herně opravdu nejlepší, tak přišel do vzájemného utkání dokonale připraven takticky. 2 naše největší opory (Filipa s Jirkou) eliminoval naprosto dokonale. Po celou dobu utkání jsme tahali za kratší konec provazu.

Radnice A - Bombarďáci Plzeň 25:11 (12:6), Löwenhöffer 10, Jícha 8, Krejčí 5 a Deňo a Oliverius

Tenhle zápas, ten nelze popsat jinak než slavnou Beethovenovou symfonií. Opravdová óda na radost. Kluci už moc nebránili, ale proč taky, když jim do brány spadlo všechno, co vzali do ruky. Lehkost, jednoduchost, přesnost. Po tomhle zápase přítomní odmítali uvěřit, že z týmu hraje házenou závodně jediný člověk. Obzvláště Jirka měl u kolegyň úspěch....

Pořadí ve skupině

1. Třemošná 5-0 85:23 10
2. RADNICE A 4-1 73:37  8
3. Handball Club Plzeň 3-2 43:48  6
4. Bombarďáci Plzeň 1-4 32:55  2
5. Floss Plzeň 1-4 31:58  2
6. Míchačky Plzeň 1-4 19:62  2

Góly ve skupině: Jícha 32, Löwenhöffer 23, Krejčí 14, Oliverius 3 a Deňo

Semifinále:

Radnice B - Třemošná 4:11 (2:6), Fišer 3 a Blecha

Už jsem jednou poznamenal, že Třemošná byla na turnaji jednoznačně nejlepší a znovu na nás byla dokonale připravena. Jedna z hráček hned v úvodu s Pavlem Benajtrem praštila tak, že už v podstatě do konce turnaje nebyl schopen hrát. Nebrečíme. Taková je prostě házená. Navíc nejzranitelnější hráč na place je vždycky ten bránící a ne ten kdo má míč.

Radnice A - Božkov 21:14 (10:6), Jícha 10, Löwenhöffer 6 a Krejčí 5

Čtvrťáci navázali na závěrečné utkání ve skupině a týmu, kde většina hraje závodně českou nedala v podstatě vůbec čuchnout. Na úsměvech bylo vidět, že si to vysloveně užívají a to je vždycky ta nejdokonalejší kombinace, když vyhrajete a ještě máte náladu i čas na úsměv. Bylo jasné, že ve finále dojde na reprízu soboje ze skupiny mezi námi a Třemošnou a v bitvě o 3. místo na další reprízu - tentokráte ze druhé skupiny.

o 3. místo:

Radnice B - Božkov 6:8 (3:4), Fišer 4 a Medek a Benajtr

Lehce indisponovaný Pavel Benajtr už toho moc nenahrál a to naši ofensivní sílu výrazně oslabilo. Hratelné to bylo ale asi za ideálních okolností

Finále:

Radnice A - Třemošná 8:14 (4:8), Jícha 3, Löwenhöffer 2 a Oliverius a Krejčí

Snažili jsme se tentokrát na zápas být lépe připraveni i na tvrdost (nikoli však záludnost) soupeře, ale o moc lepší to nebylo. Kluci to taky odtáhli celé s jediným člověkem na střídání a to už taky začínalo být pomalu znát. I když jsme do toho šli, tak to zkrátka nešlo. Na druhou stranu z tohohle mančaftu, který hrál letos finále nikdo neodchází, tak snad příští rok se dočkáme....

Sestavy družstev:

Radnice A - Tomáš Bělohlávek - Filip Jícha 45, Jiří Löwenhöffer 31, Petr Krejčí 20, Josef Oliverius 4 a Jakub Deňo

Radnice B - Josef Turek - Pavel Benajtr 33, Jan Fišer 14, František Medek 8, Adam Blecha 7, Tomáš Mudra, Jakub Auxt a Šimon Cipra

Radnice C - Ondřej Vávra - Tomáš Otto, Robert Fousek, David Ferschmann, Matěj Veselý a František Josef Löwenhöffer

Kategorie Amatér:

Radnice 4 - Waterballs Plzeň 2:5 (1:3), Krchovová a Kasíiková

Radnice 4 - Piráti Plzeň 2:3 (1:2), Krchovová obě

Radnice 4 - Radnice 5 4:3 (2:2), Krchovová 2 a Veselá a Kasíková - Mulačová 2 a Mentlíková

Radnice 4 - Dobřív 2:12 (1:6), Kasíková a Krchovová

Radnice 4 - Bílí sloni 9:9 (4:5), Krchovová 8 a Veselá

Radnice 5 - Dobřív 2:6 (1:3), Mentlíková a Mulačová

Radnice 5 - Watterballs Plzeň 4:0 (2:0), Mentlíková 2 a Mulačová a Veselá

Radnice 5 - Bílí sloni Plzeň 4:3 (2:2), Mentlíková a Mulačová 2

Radnice 5 - Piráti Plzeň 2:2 (1:1), Mentlíková obě

V této kategorii se rovněž hrálo bez počítání výsledků (to, že je známe, je nadstandardní práce Petra Svobody, který vše evidoval) a my tedy víme, že páťačky zakončily turnaj hezkou bilancí 2 výher, 1 remízy a 2 proher při skóre 15:15. O branky se podělily Viky Mentlíková 8, Áďa Mulačová 6 a Eliška Veselá. Čtvrťačky dosáhly 1 výhry i remízy a 3 proher při skóre 19:32. O branky se rozdělily Naty Krchovová 14, Kačka Kasíková 3 a Eliška Veselá 2. Jak už ale bylo řečeno, výsledek v tomto případě, nebyl prvořadý. Holky si to snad užily, radost můžeme mít z toho, jak se rozstřílela Naty Krchovová, Viky Mentlíková nebo Áďa Mulačová a podle Petrových referencí zasluhují pochvalu všechny, které se zapojily do hry. O Niky Jurinové v brance ani už nemluvím. To je prostě stálice. Čtvrťačkám scházela v brance Karolína Chvojková, která je po operaci a celý tým jí touto cestou přeje brzké uzdravení. K přípravce jsme se ani moc nedostali. Viděl jsem zápas proti domácí škole, který skončil remízou 3:3, přestože naši kluci už vedli 3:1 a všechny branky vsítil Dominik Ľupták. Jsem si ale zcela jist, že pokud druhákům vydrží jejich nadšení, že půjdou rychle nahoru. Hráli v sestavě: Patrik Hašek, Dominikové Ľupták a Kočka, Jiří Fišer, Jakub Kieweg a Martin Dyček.

Holky páťačky nastupovaly ve složení: Nicol Jurinová - Viktorie Mentlíková, Adéla Mulačová a doplněno z druháků

Žákyně 4. ročníku hrály ve složení: Natálie Krchovová, Kateřina Kasíková, Eliška Veselá, Barbora Tesařová a Anežka Deňová