Miniturnaj v miniházené v rámci Dne otevřených dvěří

Zveřejněno: 13. 6. 2018, zapsal: Pavel Souček

Ve středu, 13.6. proběhl na naší škole Den otevřených dveří, jenž byl tentokrát spojen se slavnostním otevřením nově rekonstrouvaného hřiště. Ještě před vlastním slavnostním aktem předal starosta města, pan Ing. Altman, našim prvostupňovým sportovcům pohár předsedy okresní rady Asociace školních sportovních klubů za vítězství v bodování škol ve sportovních soutěžích pro 1. stupeň. Po společné fotce většiny z těch, kteří se na tomto krásném úspěchu podíleli, došlo na přestřižení pásky a na hřiště se konečně (oficiálně) mohlo. Po krátké kulturní vložce zde proběhl turnaj v miniházené, na který přijala pozvání sousední škola ve Stupně, které tímto moc děkujeme za účast i předvedenou nádhernou hru. Paralelně s turnajem v tělocvičně probíhalo vystoupení členů parkourového kroužků, který ve 2. pololetí vedli 2 žáci 7. ročníku - Honza Smeták a Kuba Fišer. To, jaký pokrok naši společní svěřenci udělali, si návštěvníci mohli sami ověřit.

Výsledky miniházené:

Radnice 5+3 - Stupno 3:11 (1:7), J. Oliverius, Benajtr a Zeman - Pechmann 8 a Übermajer, Štochl a Špilar

Utkání, v němž byli naši hosté podstatně lepší. My jsme se nedokázali vyrovnat s mokrým povrchem.

Radnice 4 - Stupno 6:5 (2:3), Jícha 4 a Fousek a V. Oliverius - Čipera a Pechmann 2 a Špilar

Kluci ve 2. poločase prokázali velkého bojového ducha a otočili vývoj skóre, přestože se jim nedlouho před koncem zranil Péťa Smeták, který odváděl velký kus poctivé dřiny pro tým v defensivní části. Nasazením, vůlí a bojovností s podporou mnoha vynikajících zákroků Tomáše Bělohlávka dokázali výhru s fyzicky zdatnějším protivníkem uhájit.

Radnice 4 - Radnice 5+3 5:5 (3:2), Krejčí a Jícha 2 a V. Oliverius - Benajtr 3, J. Turek a Medek

V závěrečném bratrovražedném utkání mezi sebou začal déšť houstnout a protože už jsme nechtěli riskovat další zranění před pátečním němčovickým turnajem za odměnu a hlavně pondělním krajským finále v miniházené, zkrátili jsme ho na polovinu. Přineslo překvapivě vyrovnanou hru, v níž čtvrťáci vedli, ale jejich starší kamarádi nakonec vydolovali alespoň bod.

Pořadí turnaje:

1. RADNICE 4 1-1-0 11:10 3
2. Stupno 1-0-1 16:  9 2
3. RADNICE 5+3 0-1-1   8:16 1

Družstva hrála v historicky 1. turnaji na novém hřišti v těchto sestavách:

Radnice 4: Tomáš Bělohlávek - Filip Jícha 6, Petr Krejčí a Václav Oliverius 2, Robert Fousek 1, Petr Smeták, František Oračko, Jiří Löwenhöffer a Matěj Staude

Radnice 5+3: Ondřej Turek - Pavel Benajtr 4, Filip Zeman , Josefové Oliverius a Turek a František Medek 1, Jan Fišer, Petr Turek a Jakub Kieweg

Stupno: Radek Altman - Samuel Pechmann 10, Filip Čipera a Matěj Špilar 2, Ladislav Übermajer a Jan Štochl 1, Bartoloměj Neckář a Martin Mirošovský