Naučná procházka jarní Prahou

Zveřejněno: 12. 6. 2018, zapsal: Kateřina Levová

Je dokázáno, že nejvíce informací si zapamatujeme, když je můžeme vnímat několika smysly najednou. Slyšet nestačí, slyšet a vidět je přínosnější, slyšet - vidět - zažít je ideální. To se právě poštěstilo žákům pátého a osmého ročníku, kteří vyrazili ve středu 16.května 2018 na poznávací výlet do hlavního města projít si tzv. Královskou cestu.

      Před samotným zájezdem přijal do školy pozvání bývalý pan učitel René Keller, který jako skvělý historik žákům nejprve přiblížil celou problematiku královských cest a poutavě vyprávěl o všech významných místech, sochách, budovách apod., které následně navštívíme. To vše za doprovodu moderní audiovizuální techniky. Návštěvu s námi pochopitelně též absolvoval jako náš průvodce.

      Ranní probuzení do výletního dne bylo pro nás dosti smutné. Po několikatýdenním suchu zrovna v tento den od rána pršelo. Vyzbrojeni deštníky, pláštěnkami, nepromokavými bundami jsme to ale nevzdali! První polovinu cesty od Prašné brány přes Staroměstské náměstí, Karlovou ulicí ke Karlovu mostu jsme mokli. Od mostu k Pražskému hradu až do konce výpravy už to ale bylo veselejší. Dokonce jsme téměř před vstupní branou Pražského hradu potkali arcibiskupa a kardinála Dominika Duku.

      Vydat se na prohlídku historické části Prahy bez průvodce znalého věci je jako jídlo bez soli. Mnohokrát děkuji bývalému kolegovi Renému Kellerovi za vyčerpávající, avšak dětem dokonale přizpůsobené informace o pražských památkách a provedení nádhernou Královskou cestou. S nabytými informacemi budeme v hodinách dále pracovat. I  přes nevlídné počasí byly děti spokojené a mnohé z nich lačné po dalších informacích.